- Կարգը՝ Նորություններ
Դր. Չաք Հաջինյանի նախաձեռնությամբ և ԱՄՆ-ի Վիսկոնսին նահանգի հայ համայնքի ներկայացուցիչների և ՀԲԸՄ բարեկամների մասնակցությամբ վերջերս կազմակերպվեց նվիրահավաք օգնելու Գյումրիի Ֆ. Նանսենի անվան մանկատան երեխաներին: Ավելի քան 60 հյուրերի ներկայությամբ հանգանակվեց 6,000 ԱՄՆ դոլար, որով էլ ձեռք բերվեցին բարձեր, վերմակներ և այլ անկողնային պարագաներ մանկատան երեխաների համար: |
ՄԱՅՐ ԱԹՈՌ ՍԲ. ԷՋՄԻԱԾՆՈՒՄ ՆՇՎԵՑ ՍԵՎԱՆԻ ՎԱԶԳԵՆՅԱՆ ՀՈԳԵՎՈՐ ԴՊՐԱՆՈՑԻ 20-ՐԴ ՏԱՐԵԴԱՐՁԸ
- Ստեղծվել է Դեկտեմբերի 15 2010-ին
- Վերջին թարմացում՝ Մարտ 22 2013
- Հեղինակը՝ Anna
Նոյեմբերի 4-ին, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Վեհարանի հանդիսությունների սրահում, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ նշվեց Սևանի Վազգենյան հոգևոր դպրանոցի 20-ամյակը: Հանդիսությանը ներկա էր Վազգենյան դպրանոցի հովանավոր, Հայկական Բարեգործական Ընդհանուր Միության Հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Գառնիկ Յակուբյանն իր տիկնոջ` Անահիտ Յակուբյանի հետ, ՀԲԸՄ նախագահի տիկին Վերա Սեդրակյանը, Գերագույն հոգևոր խորհրդի անդամ Վահրամ Ներսիսյանցը ... |
Ավելին՝ ՄԱՅՐ ԱԹՈՌ ՍԲ. ԷՋՄԻԱԾՆՈՒՄ ՆՇՎԵՑ ՍԵՎԱՆԻ ՎԱԶԳԵՆՅԱՆ ՀՈԳԵՎՈՐ ԴՊՐԱՆՈՑԻ 20-ՐԴ ՏԱՐԵԴԱՐՁԸ
ՀԲԸՄ ՆԱՋԱՐՅԱՆ-ԳՅՈՒԼԲԵՆԿՅԱՆ ԴՊՐՈՑԸ` "ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԿՐԹՕՋԱԽ" ՄՐՑՈՒՅԹԻ ՄՐՑԱՆԱԿԱԿԻՐ
- Ստեղծվել է Դեկտեմբերի 14 2010-ին
- Վերջին թարմացում՝ Մարտ 02 2013
Հոկտեմբերի 18-ին, ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի մեծ դահլիճում տեղի ունեցավ ՀՀ սփյուռքի նախարարության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի կողմից կազմակերպված “Լավագույն հայկական կրթօջախ” մրցույթում հաղթողների մրցանակաբաշխության եզրափակիչ հանդիսավոր արարողությունը: Մրցույթին հայտ էր ներկայացրել 62 կրթական հաստատություն, որոնցից 31-ը մեկօրյա, 31-ն ամենօրյա դպրոցներ, վարժարաններ, ճեմարաններ: |
Ավելին՝ ՀԲԸՄ ՆԱՋԱՐՅԱՆ-ԳՅՈՒԼԲԵՆԿՅԱՆ ԴՊՐՈՑԸ` "ԼԱՎԱԳՈՒՅՆ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԿՐԹՕՋԱԽ" ՄՐՑՈՒՅԹԻ ՄՐՑԱՆԱԿԱԿԻՐ
Հայկական Բարեգործական Ընդհանուր Միությունը դիմում է իր անդամներին և բարեկամներին "Հայաստան" համահայկական հիմնադրամի նոյեմբերի 25-ի հեռուստամարաթոնին աջակցելու կոչով
- Ստեղծվել է Նոյեմբերի 12 2010-ին
Հայկական Բարեգործական Ընդհանուր Միությունը (ՀԲԸՄ) կոչ է անում Միության անդամներին, բարեկամներին և հանրությանը իրենց նվիրատվությունն անելու “Հայաստան” համահայկական հիմնադրամի “Ջուրը կյանք է” հեռուստամարաթոնին, որը տեղի կունենա Լոս Անջելեսում, նոյեմբերի 25-ին` Գոհաբանության օրը: Ավելի քան մեկ տասնամյակ այս հեռուստամարաթոնը հսկայական դեր է ունեցել սփյուռքի, Հայաստանի և Արցախի հայությանը միավորելու գործում: |
ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԲԱՐԵԳՈՐԾԱԿԱՆ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ՄԻՈՒԹՅԱՆ 86-ՐԴ ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԺՈՂՈՎԸ ԳՈՒՄԱՐՎԵՑ ԲՈՒԵՆՈՍ ԱՅՐԵՍՈՒՄ Էդուարդո Էռնեկյանը հռչակվեց "ՀԲԸՄ-ի տարվա մարդ"
- Ստեղծվել է Նոյեմբերի 06 2010-ին
Հոկտեմբերի 13-17-ը, Բուենոս Այրեսում գումարվեց Հայկական Բարեգործական Ընդհանուր Միության 86-րդ ընդհանուր ժողովը: Ընդհանուր ժողովի օրակարգի հիմնական հարցերն էին միության հայաստանակենտրոն գործունեության ընդլայնումը, համայնքներում նոր շրջանակների կազմավորումը, ընդլայնվող ծրագրերի իրականացման համար միջոցների տրամադրումը, մասնաճյուղերի նախաձեռնությունների աշխուժացումը, Կենտրոնական վարչական ժողովին առընթեր երիտասարդական կազմի ստեղծումը, ինչպես նաև ծրագրերի արդյունավետ իրագործման նպատակով արհես-տավարժ անձնակազմի ընդլայնումը: |

- Created on 20 December 2010
A fundraising evening to help the children of the Gyumri F. Nansen orphanage was organized recently at the initiative of Dr. Chuck Hajinian and with the participation of representatives of the Armenian community of Wisconsin and AGBU friends. Pillows, sheets and other bed clothing for the orphanage children were purchased with 6,000 USD raised during the evening by about 60 guests, who committed themselves to continuing the fundraising event in favor of the Homeland. |
Read more: HELPING THE CHILDREN OF THE GYUMRI F. NANSEN ORPHANAGE
TWENTIETH ANNIVERSARY OF THE VASKENIAN ACADEMY CELEBRATED IN THE MOTHER SEE OF HOLY ETCHMIADZIN
- Category: News
- Created on 15 December 2010
- Last Updated on 22 March 2013
- 15 December 2010
- Written by Anna
On November 4, His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians presided over a celebration dedicated to the 20th anniversary of the Vaskenian Theological Academy at Lake Sevan. The celebration was held in the Pontifical Residence of the Mother See of Holy Etchmiadzin. Present for the celebration were AGBU Council of Trustees member and... |
AGBU NAJARIAN-GULBENKYAN SCHOOL AMONG THE WINNERS OF BEST ARMENIAN SCHOOL AWARD
- Created on 14 December 2010
- Last Updated on 02 March 2013
- 14 December 2010
The official award ceremony of the “Best Armenian School” organized by the RA Diaspora Ministry with the financial assistance of the World Armenian Congress, took place in the large hall of the National Academy of Sciences on October 18. 62 educational establishments had submitted... |
Read more: AGBU NAJARIAN-GULBENKYAN SCHOOL AMONG THE WINNERS OF BEST ARMENIAN SCHOOL AWARD
AGBU Appeals to Members and Friends to Support the Hayastan All-Armenian Fund Telethon on November 25
- Created on 12 November 2010
- 12 November 2010
AGBU invites its members, friends and the general public to donate to the 13th Annual Hayastan All-Armenian Fund Telethon, titled "Water Is Life," which will take place in Los Angeles on November 25, Thanksgiving Day. For over a decade, the Thanksgiving Telethon has played a significant role bonding the Armenians of the diaspora with the citizens of Armenia and Karabakh. This year's telethon... |
86TH AGBU GENERAL ASSEMBLY CONVENED IN BUENOS AIRES, ARGENTINA Eduardo Eurnekian named “AGBU’s Man of the Year”
- Created on 06 November 2010
- 06 November 2010
The 86th General Assembly of the Armenian General Benevolent Union (AGBU) was convened in Buenos Aires, Argentina, from October 13-17. The main issues of the GA agenda were the expansion of the Union’s programs carried out in Armenia, formulation of new district committees in various Armenian communities of the Diaspora, allocation of financial resources for the implementation of the... |